
Maszyny rolnicze są niezbędnym narzędziem, które musi posiadać każdy rolnik. Inwestowanie w nowe maszyny zwiększa szanse na dalszy rozwój gospodarstwa i osiągnięcie większych zysków. Analizując rejestracje traktorów w Polsce można wywnioskować, które marki i modele są najczęściej kupowane.
New Holland T5.85
New Holland T5.85 to ciągnik pracujący dzięki 4 cylindrowemu silnikowi o pojemności 3,4 l. Mało pali, bo około 260 g/kWh. Skrzynia biegów ma 24 przełożenia i 4 biegi oraz jeden półbieg. Model ten charakteryzuje się dobrym dostępem do filtrów paliwa i oleju, bezawaryjnym silnikiem. Minusem są wysokie koszty przeglądu tej maszyny. Rolnicy zachwalają ten traktor również ze względu na łatwość uzupełniania paliwa. Jest to maszyna bardzo zwrotna co ułatwia pracę w ciasnych warunkach.
John Deere 6120M
Dużą zaletą John Deere 6120M jest ich osiąg, niezawodność, trwałość i komfort pracy. Wyżej wymieniony model wyposażony jest w automatyczne prowadzenie, które sprawia, że rolnictwo staje się precyzyjne, tańsze a działania bardziej wydajne. Konstrukcja ciągnika wyposażona jest w sztywną platformę, która amortyzuje wszelkie wstrząsy. Układ ten ułatwia działanie, zwiększa przyczepność a co za tym idzie wydajność. Traktory te wyposażone są w silnik PowerTech, który posiada 4 cylindry i pali 4,5 l.
Zetor Proxima CL 100
To ciągnik, który ze względu na swą cenę, wszechstronność i trwałość zyskał wielu zwolenników w środowisku rolniczym. Wysoka efektywność wynika z prostej konstrukcji bez elektroniki oraz niskie koszty eksploatacji. Maksymalne obciążenie dla Zetor Proxima CL100 wynosi 4546 kg. Od poprzednich modeli wyróżnia się głównie mechaniczną przekładnią z rewersem mechanicznym 10/2. Kabina w Zetror Proxima CL 100 jest przestronna, wygodna i bezpieczna. Zapewnia optymalną widoczność we wszystkich kierunkach. Obsługa tej maszyny jest prosta, intuicyjna i nieskomplikowana. Układ deski rozdzielczej jest czytelny i logiczny. W wyposażeniu znajduje się także fotel dla pasażera. Kierownica może być regulowana pod względem wysokości jak i kąta nachylenia, co zwiększy komfort pracy i pozwoli dopasować ciągnik pod predyspozycje konkretnego kierowcy.